حفاظ لیلیومی

لیلیوم نام یک بوته گل بسیار زیبا می باشد که در ساخت این نوع حفاظ ها از شکل و طرح گل لیلیوم بهره گرفته است و به چند صورت آن را می توان طراحی و سپس ساخت . گل لیلیوم معمولا تک شاخه ای است اما در ساخت حفاظ لیلیومی  آن را به صورت چند شاخه ای در می آورند که می توان با اطمینان گفت بسیار زیبا تر از گل لیلیوم ساخته می شود .

این نوع حفاظ تا به امروز جزء یکی از بی نظیر ترین نوع نرده های روی دیوار بوده است که اگر دارای تراکم‌ بالایی باشند به صورت شمشاد های کنار پارک ها در روی دیوار نمایان می شوند علاوه بر این ، این حفاظ لیلیومی  یکی از جدید و بروز ترین ایده های ساخت نرده می باشد که از تکنیک های متداول و بسیار خوبی هم چنین با کیفیت بسیار بالا در ساخت آن بهره گرفته شده است .

حفاظ لیلیومی

حفاظ لیلیومی

امنیت :

یکی از مهم ترین نکات در انتخاب یک حفاظ خوب برای ساختمان علاوه بر زیبایی جنبه مقاومت و میزان امنیتی است که برای منزل شما در نظر گرفته می شود یک حفاظ خوب علاوه بر زیبایی باید به قدری محکم باشد که از بروز هر گونه مشکل و حادثه پر خطر جلوگیری به عمل آورد . حفاظ لیلیومی  تمام این ویژگی های مهم را در خود گنجانده است به طوری که شما با خیال راحت می توانید آن را برای ساختمان های خود انتخاب کنید .

این حفاظ  به صورتی ساخته شده است که از ورود سارقین به منزل از طریق دیوار جلوگیری می کند و حتی یک درصد هم اجازه ورود اشخاص را به درون منزل شما نخواهند داد . حفاظ  به صورتی ساخته شده که تیز و  با شاخه های فراوان است و امکان حتی لمس کردن آن هم وجود ندارد و به سرعت به هر چیزی که به آن بر خورد کند خراش می اندازد .

حفاظ لیلیومی

حفاظ لیلیومی

اندازه و ارتفاع :

به نظر ما چیزی که در درجه اول ذهن یک سارق را در گیر می کند اندازه و ارتفاع حفاظی است که قصد عبور از آن را دارد به همین دلیل این نوع حفاظ طوری طراحی شده است که در یک محدوده ارتفاع استاندارد می باشد و عبور و مرور را برای سارق مشکل می سازد این ارتفاع در یک بازه بین ۶۰ سانتی متر الی ۱۲۰ سانتی متر است . اما  سازندگان این نوع حفاظ در استاندارد های خود عدد ۸۰ سانتی متر را به عنوان مینیمم اندازه آورده اند .

گویا اگر ارتفاع این نرده ها کمتر از هشتاد سانتی متر باشد برای ساختمان خطر آفرین است و ممکن است عبور در کنار این نرده کار راحتی به شمار آید . پس باید توجه داشته باشید که اگر حفاظ لیلیومی  را انتخاب می کنید اندازه ۸۰ سانتی متر را برای آن در نظر بگیرید هم چنین اگر می خواهید یک حفاظ ایده آل برای ساختمان خود داشته باشید پس بهتر است ارتفاع آن را ۱۲۰ سانتی متر سفارش دهید تا دیگر هیچ گونه نگرانی نداشته باشید .

حفاظ لیلیومی

حفاظ لیلیومی

عرض حفاظ :

بعد از توضیحات داده شده مطلب بعدی که بسیار هم مهم است عرض این حفاظ ها است که در چه اندازه ای بهتر و در چه اندازه ای استاندارد می باشند . محدوده عرضی که برای این نوع حفاظ بیان شده است از پنجاه سانتی متر و بیشتر است به طوری که به هیچ وجه نباید عرض این حفاظ کمتر از ۵۰ سانتی متر باشد زیرا در این صورت فقط جنبه زیبایی دارد و هیچ کمکی  به امنیت منزل نخواهد کرد .

از طرفی اگر شما عرض ۵۰ سانتی متر و حتی بیشتر را برای حفاظ های خود در نظر بگیرید با آسودگی خیال بیشتری می‌ توانید منزل خود را ترک کنید زیرا در این صورت سارق هیچ دسترسی به دیوار های منزل شما نخواهد داشت زیرا عرض دیوار های محوطه خانه ها سی و پنج الی چهل و پنج سانتی متر در نظر گرفته می شود و با وجود حفاظ ۵۰ سانتی متری دیگر هیچ فضای خالی روی دیوار باقی نخواهد ماند .

حفاظ لیلیومی

حفاظ لیلیومی

هزینه :

چیزی که برای خیلی از ما ایرانی ها مهم است هزینه پرداختی برای کاری است که قصد انجام آن را داریم از نظر اقتصاد حفاظ لیلیومی  تا حدودی از دیگر حفاظ ها گران تر است و هر چقدر که فاصله این شاخه ها از هم کمتر باشد یعنی دارای تراکم بالایی باشد به تبع آن قیمت هم بیشتر می شود . در چندین شرکت مختلف قیمت این حفاظ ها در یک بازه بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان است که باز هم بسته به اندازه ارتفاع و عرض و هم‌ چنین تراکم آن ها دارایی نوسان قیمت می باشد .

عوامل ساخت و نصب :

یکی از عوامل مهم در نصب این نوع حفاظ لیلیومی  دقت در زدن جوش های متوالی می باشد برای این جوش ها پیشنهاد شده است که از الکترود های مخصوص و به زبان ساده تر ترد استفاده شود تا محل جوش ها مشخص نشود و یک سارق کار بلد به راحتی نتواند مرز بین چند جوش را از یک دیگر تشخیص دهد . بنابر این باید از یک نوع جوش روکش دار استفاده شود که برای آن از الکترود های کربن دی اکسید دار استفاده می کنند .

دلایل وجود جوش کربن دی اکسید دار:

اولین مورد رنگ پذیری زیبا تر در این نوع جوش است به طوری که شما به هیچ وجه جای جوش را نخواهید دید و پس از رنگ آمیزی کاملا یک دست و صاف دیده می شود ‌،مورد دوم این است که گل جوش جای جوش اولیه را از بین برده و آن را زدوده می نماید . هم چنین اگر گل جوش در محل زدوده نشده و باقی بماند باعث می شود که در اثر تغییر آب و هوا آن به مرور زمان زنگ بزند و پوسیده شود و خیلی زودتر از آن چیزی که انتظار می رود از بین برود .

جوش کاری :

کسی که این حفاظ ها را به یک دیگر متصل می کند باید کاملا ماهر و با تجربه باشد چرا که تعداد شاخه ها در این نوع حفاظ لیلیومی  زیاد می باشد پس باید کار آزموده باشد تا بتواند مرتب و زیبا آن ها را در کنار یک دیگر جای دهد. مختصصین شرکت آهن سازان در این زمینه از مهارت زیادی برخوردار هستند و شما می توانید با خیال راحت  این کار را به آن ها بسپارید.