حفاظ بوته ای

همان طور که اغلب شما می دانید امروزه کاربرد حفاظ ها تا حد زیادی پیشرفت کرده است و گویا یک جزء دائم و واجب از یک ساختمان داشتن حفاظ آن می باشد که یکی از انواع این حفاظ ها حفاظ بوته ای می باشد . این نوع حفاظ به دلیل ظاهر سبک و زیبایی که دارد و در عین حال ساده نیز می باشد در مکان های عمومی نیز قابل استفاده است و شاید آن را در اکثر مکان ها دیده باشید اما نام این حفاظ را ندانید .

کاربرد ویژه ای که این نوع حفاظ به دنبال دارد قابلیت وجود آن در ارگان های دولتی می باشد با کمی دقت متوجه می شوید که حفاظ هایی که در مراکز مختلف اعم از فرودگاه ها ؛ برخی مدارس ، پایگاه های نظامی و ارتشی ؛ پادگان های مختلف برخی هتل ها و هم چنین برخی از مراکز درمانی از حفاظ بوته ای بهره گرفته اند . هم چنین این حفاظ برای فنس ها و پنجره ها نیز استفاده می شود .

گاهی اوقات می توان گفت که چنین حفاظ های جنبه عمومی دارند آن هم به دلیل این است که این نوع حفاظ شکیل و بسیار مدرن نیست و در عین حال ساده اما با کارایی بالا می باشد که همین کارایی بالا سبب رشد و پیشرفت قابل توجه این حفاظ در بین دیگر حفاظ ها شده است پس سهم عمده فروش حفاظ های دیواری مختص حفاظ بوته ای می باشد .

حفاظ بوته ای

حفاظ بوته ای

کیفیت و مواد سازنده :

همان طور که مشخص است این نوع حفاظ از فلز تام ساخته شده است . استفاده از فلز در چنین طرح هایی به این سبب است که بتوان تا زمان طولانی از آن ها استفاده کرد برای مثال یک حفاظ تمام فلز را که فلز آن کاملا مرغوب می باشد می توان سالیان بیشتری نگهداری کرد تا فلزی را که جنس فلز خوبی ندارد . فلز با کیفیت پایین زود در اثر باران و برف و آفتاب پوسیده می شود و دیگر قابل استفاده نیست .پس فلز نا مرغوب  کیفیت کار را تا حد زیادی کاهش می دهد .

موادی که برای رنگ آمیزی  این نوع حفاظ به کار برده شده است کاملا از مواد ضد زنگ استفاده شده است که خود یکی از دلایل کاربرد بیش از حد این نوع حفاظ می باشد ضد زنگ باعث می شود که عمر حفاظ چند سال بیشتر شود و در اثر تغییرات آب و هوایی زود از بین  نرود .

با توجه به سادگی موجود در طراحی این حفاظ اکثرا گمان می کنند این حفاظ مقاومت خوبی ندارد اما باید بگوییم که مقاومت حفاظ بوته ای شاید چند برابر حفاظ های دیگر باشد و به قدری محکم می باشد که هر کسی توانایی از بین بردن آن را ندارد .

حفاظ بوته ای

حفاظ بوته ای

قیمت حفاظ بوته ای :

شاید فکر کنید که قیمت این نوع حفاظ به دلیل استفاده آن در اکثر مراکز بیشتر از بقیه مدل ها می باشد اما باید بگوییم که کاملا اشتباه متوجه شده اید و این طور نیست هم اکنون تنها حفاظ مقرون به صرفه برای کار در ساختمان ها این نوع می باشد زیرا کاملا اقتصادی تر نسبت به مدل های دیگر حفاظ ها می باشد.

همان طور که گفته شد این حفاظ بیشترین فروش را در کشور دارد و شاید یکی از دلایل آن همین مقرون به صرفه بودن آن است چرا که هر کسی و هر مرکزی نیاز به هزینه زیاد صرفا جهت زیبایی نخواهد داشت و می توان با کمترین هزینه همان حس امنیت را نسبت به دیگر حفاظ ها داشت .

حفاظ بوته ای

حفاظ بوته ای

اندازه و طرح :

طرحی که برای حفاظ بوته ای در نظر گرفته شده است دقیقا مشابه با چند بوته در کنار یک دیگر است .این حفاظ نیز مانند بسیاری از حفاظ های دیگر یک سری اندازه و سایز های مختلف دارد که از کمترین تا بیشترین و از بهتر تا بهترین دسته بندی شده است.

چیزی که هم اکنون شاهد آن هستیم وجود ارتفاع های بسیار مناسب و هم‌ چنین مختلف برای این نوع حفاظ است بنا به اطلاعات قبلی ارتفاع هر حفاظ باید در یک بازه اندازه ای بین پنجاه تا صد و  بیست سانتی متر باشد اما برای حفاظ بوته ای اندازه بین ۷۰ تا ۱۲۰ سانتی متر در نظر گرفته شده است و آن هم به دلیل مقداری ساده بودن این حفاظ است و باید ارتفاعی بالاتر از دیگر حفاظ ها داشته باشد تا بتواند یک کارایی مفید داشته باشد .

سازندگان این حفاظ عدد استاندارد اندازه ارتفاع را نود سانتی متر در نظر گرفته اند که با این ارتفاع دیگر هیچ‌ نگرانی باقی نخواهد ماند . بهترین اندازه ارتفاع که می تواند خیال شما را از بابت امنیت آسوده کند ۱۲۰ سانتی متر است.

حفاظ بوته ای

حفاظ بوته ای

تراکم و عرض :

بهترین حس امنیت را وقتی خواهید داشت که بتوانید از یک حفاظ بیشترین تراکم را به وجود آورید و دیگر فضایی برای ایستادن یک فرد در کنار حفاظ ها قرار ندهید به این صورت که در  حفاظ بوته ای تراکم بین ده تا ۱۲ در هر متر می باشد البته در بعضی موارد تراکم ۸ نیز استفاده می شود که چندان توصیه نمی شود چرا که فاصله هر بوته از بوته کناری بیشتر می شود و ممکن است در این بین فضای خالی به وجود آید .

بهترین عرض برای این نوع حفاظ که به شما پیشنهاد داده می شود  بین پنجاه سانتی متر تا ۷۰ سانتی متر می باشد به دلیل این که دیوار ها معمولا ۳۵ سانتی متر در نظر گرفته می شوند و چون که مدل این نوع حفاظ به گونه ای نیست که فضای زیادی اشغال کند پس باید بیشتر و یا حتی دو برابر عرض دیوار سفارش شود تا اطمینان خاطر را ایجاد کند .

 

امنیت :

از لحاظ حس امنیت این نوع حفاظ هیچ فرقی با دیگر حفاظ ها ندارد چرا که تمامی حفاظ ها به گونه ای ساخته شده اند که امنیت را برقرار سازند و اگر غیر از این بود همان بهتر که وجود نداشته باشند .پس از لحاظ امنیت کاملا مساوی با حفاظ شاخ گوزنی و نیزه ای و آبشاری می باشد .